Adresify, Türkiye’deki hatalı adres yazım alışkanlıklarından doğan iş kayıplarını önlemek, MÜŞTERİ’lerin mevcut adres veritabanındaki toplu adresleri ve/veya yeni topladıkları adreslerin doğru bileşenler ve standartta toplanması için geliştirilmiş online adres veri kalite yazılım servisidir.

Yazım alışkanlıklarına göre oluşturulmuş kütüphanelerine ve uluslararası sayısal harita veri sağlayıcı HERE'ın sahadan topladığı ve güncellediği kayıtlara dayanarak, adreslerin internet üzerinden online olarak toplanmasından itibaren işlenmesi, ayrıştırılması, geliştirilmesi, düzeltilmesi, doğru mahalle/ilçe, posta kodu gibi adres bileşenleri ile tamamlanması, koordinat bilgisinin sağlanması yönünde veri kalite hizmet değerleri üretir.

MÜŞTERİ’nin “adres” bilgilerinin doğruluğu hususunda skor ve yorum üretmesi için tasarlanmış bir bulut hizmetidir.

Adresify, 2008 senesinden itibaren saha işgücü yönetim sistemleri geliştiren yazılım ve iş analistlerinden oluşan proje ekibi tarafından geliştirilmiştir. Adresify'ın sahip olduğu altyapı bankacılık, kamu, sigorta ve saha işgücü dağıtım, kargo & kurye şirketleri tarafından test edilmiş ve yüksek dilbilim ayrıştırma, skorlama başarısı, süre performans, rapor ve altyapı esnekliği nedeniyle tercih edilmiştir. Adresify online bir veri kalite platformudur ve SAAS modelinde hizmete sunulmuştur. Yerinde kurulum (onpremise)talep eden kurumlarda ve online kanallarında proje ekibi tarafından ayrıca implementasyon ve projelendirilmektedir.

Adres veritabanınızı uluslararası adres veritabanı standartlarına getirmek ve sahadan, pazarlama aktiviteleri, online kanallardan (Çağrı Merkezi, E-ticaret, Şube, Kanal/ Bayiler vb.) yeni topladığınız adresleri de aynı standartta toplamak kurumunuza birçok avantaj sağlayacaktır.Tercihinizi iyileştirmemek yönünde yapmanız durumunda sizi aşağıdaki dezavantajlar beklemektedir.

Bozuk ve Yetersiz Adresler sebebiyle artan/değişmeyen posta iade ve matbaa maliyetlerinizde iyileştirme sağlayamazsınız.

Doğru Sırada Yazılmış Adresleriniz ve Posta Kodu, Mahalle Eklenmiş Adreslerinizde PTT’den alacağınız ÖZEL İndirimlerden faydalanamazsınız.

Müşterileriniz Mahallesini BİLMİYOR ve internetten veya Çağrı Merkezinden, bir bayinizden bir kurulum, saha ekibi yönlendirmesi kaydı vb. başvuru alırken sırf Doğru Mahallesini müşteriniz bilmediğinden dolayı işlem kaydını tamamlayamazsınız, müşteriniz memnuniyetsiz ve siz de hizmet hedefinize ulaşamazsanız.

Müşteri Adreslerinizi toplarken harcadığınız efor ve maliyet sonrası %35-40 oranında müşterinize geri hizmet götürememek sebebiyle başarı hedeflerinizde sapmalar ve kayıplar yaşarsınız.

Adreslerinizi skorlayarak veritabanınıza kaydederek Mahalle, Sokak, Kapı NO seviyesinde analizler yapamazsanız.

Adreslerinizi Koordinatlamadığınız için harita üzerinde görüntüleyemez mobil uygulamalarda kullanamazsınız.

İçinde bulunduğumuz rekabet koşullarında yöneticiler, karar vericiler çok boyutlu düşünmek ve hedeflerine ulaşmak için ilerlerken gereksiz maliyetlerin de önüne geçmek zorundadır. Birçok kurumda yaprığımız kalite çalışmasında tek bir adresin farklı kanallardan toplanırken 10'larca farklı şekilde kayıt altına alınmış olmasından kaynaklı adres veritabanları şişmekte, mükerrer kayıt yanıltıcı ön görülere sebep olmaktadır. Adres verisinin doğruluk ve güvenilirliği, kaliteli verinin kalitesizden ayrıştırılabilmesi için Skorlanabilmesi, adresle alakalı olmayan Şirket Adı vb. bilgilerin ayrıştırılması, Koordinat verisinin eklenmesi o lokasyonla ilgili verilecek kararlarda önem taşımaktadır. Tüm bu gereksinimleri karşılarken hız (yüksek süre/performans), doğruluk (Kapı No Seviyesinde Başarı Oranı), düşük maliyet, sürdürülebilir kaliteyi sağlayacak hizmet çeşitliliğinin bütününe sahip kendinin geliştirmeye odaklı çözüm ve servisler bulmanın önemi daha da artmıştır.

Tam bu noktada Adresify ve çok yakında eklenecek ek servis değerleri, veri kalitenizi arttıran, içinde bulunduğunuz rekabet koşullarında kurumunuza kaldıraç güç desteği sağlayacak güçlü halkanız olacaktır.

Adres Kalitesinin Kötü olmasının Dezavantajlarına yukarıda değinmiştik. Avantajları yukarıdaki örneklerle beraber değerlendirebilirsiniz. Yine de burada bazı eklemeler yapmak gerekirse;

Mükerrer veya yanlış veri sebebiyle lokasyon bazlı analizlerde yapılan hataları dolayısıyla iş gücü kaybını önlemek

Posta iade ve baskı matbaa maliyetlerini %35-50 oranında düşürmek,

Kurumların adres verilerini toplarken mahalle adı, ilçe adı yanlış bilindiği ya da bilinmediği için veya hatalı toplanan adresleri düzelterek kaliteli ve hızlı bir veri deposu oluşturmalarına destek olmak,

Ayrıştırılmış / koordinatlanmış adres verisi ile kurumlara raporlama / karar destek esnekliği sağlamak,

Kurum içi harita uygulamalarına koordinat ile veri tedarik etmek

Mevcut Adreslerinizi düzelttikten sonra online kanallarınızdan yeni gelen topladığınız adres kayıtlarını da aynı standartta zenginleştirilmiş, koordinatlandırılmış ve düzeltilmiş almanız sayesinde sürdürülebilir artan başarıda bir adres veri altyapısına sahip olacaksınız.

www.adresify.com üzerinden email adresiniz ile kayıt olduğunuzda artık bir adresify üyesi olacaksınız.Ücretsiz 50 Adet Adres Doğrulama Kredinizin hesabınıza yüklenebilmesi için lütfen kurumsal e-posta adresinizden talep@adresify.com a talep maili atınız. Kurumsal e-posta adresinizden tarafımıza ulaşan talep mailinize istinaden hesabınıza krediniz yüklenecektir. Denemelerinize 50 adetlik bir excel veya csv adres listesiyle başlayabilirsiniz veya tekli adres denemeleri yapabilirsiniz. Sonuçlardan memnun kaldıysanız Fiyatlandırma bölümünden dilediğiniz adette krediyi satınalabilir, kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz.

www.adresify.com üzerinden ana sayfa işlem çubuğu içine adres bilgisini girerek “Doğrula” butonuna tıkladığında düzeltilmiş ve doğrulanmış (işlem yapılmış) adres verisi üretilecektir.

Ana sayfa kullanıcı menüsü üzerinden uygulama bölümüne girerek 50 adetten oluşan bir excel adres dosyasını yükleyebilirAdresify servisi kullandıkça ödeme mantığında çalışmaktadır. İhtiyacınız olan adres adeti kadar kredi Fiyatlandırma sayfamızdan Online olarak Kredi kartınız ile hemen satın alarak toplu veya web service kullanımına anında başlayabilirsiniz.

Düzenli aylık veya yıllık ödemeli ihtiyacınız olması durumunda Fiyatlandırma sayfamızda yer alan Bana Özel Adresify formunu doldurmanız durumunda 24 saat içinde ihtiyacınıza özel çözüm ile sizinle irtiabata geçilecektir.

500 Adet Adres için Adresify Hizmet Ücreti 364 TL’dir. Kredi Kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Hedefimiz büyük kurumların maliyet ve işgücü kayıplarının önüne geçmek olduğu gibi, bu servisten yemek paket servis,çiçek,su vb. yapan ve hangi sokağa siparişi götüreceğini bilmeyenlerin de faydalanmasını sağlamaktır.

Toplu adreslerinizi excel, csv ve txt dosya deseninde istediğiniz kolon sıralamasında yükleyebilirsiniz.

Yükelemek istediğiniz dosyanızın kolon başlıkları ile Adresify kolon başlıklarını Akıllı Eşleştirme ara yüzümüzdde dosyanız üzerinde seçerek eşleştirebilirsiniz. Sadece tek bir serbest stil yazılmış adres kolonunu eşleştirmeniz yeterlidir. Adres değeri içermeyen kolonlarınızı İPTAL/ÖNEMSİZ kolonu ile eşleştirebilir veya sonuç dosyanızda görmek istediğiniz alanları Adresify kolon başlıkları ile eşleştirebilirsiniz.

API entegrasyon kapsamında herhangi bir limitimiz bulunmamaktadır.

Toplu yüklemelerinizde tercih ettiğiniz dosya tipi, desen ve sıralamasında tek bir dosya için 250.000 satır limitimiz bulunmaktadır. İhtiyacınız 250.000’den fazla olması durumunda aynı anda birden çok dosya yükleyerek işlem başlatabilirsiniz.

250.000 Üzeri veya Kurum İçi (On-Premise) Kurulum talepleriniz için Fiyatlandırma sayfamızda yer alan Bana özel Adresify formunu doldurmanız durumunda 24 saat içinde ihtiyacınıza özel çözüm ile sizinle irtibata geçilecektir.

Adresify Web Service API entegrasyonu ile kendi yazılım sistemlerinizi kolay ve hızlı entegrasyon yaparak sistemlerinize kayıt edilen her adresin bileşenlerine ayrılmış, düzeltilmiş ve koordinatlanmış olarak kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz. Entegrasyon dokümanları için Adresify Web Servis Entegrasyon Dokümanlarını inceleyebilirsiniz.

Yüklemek istediğiniz dosyanızda yer alan Müşteri kolonunuzu Adresify ad ve soyad kolon başlıkları ile Akıllı Eşleştirme ara yüzümüz üzerinde eşleştirerek, sonuç dosyanızda çıktı olarak Müşteri isimlerinize ulaşabilirsiniz.

Adresify işlem gören her adrese adres yazım şekli, doğrulama seviyesi, adreste kullanılan bileşenlerin yeterliliği, doğrulanma seviyesi v.b. gibi birçok farklı parametrenin birleşiminden oluşan 0-1000 arasında bir SKOR üretilmektedir. Böylelikle adreslerinizi kalitesine göre gruplayabilir, Adresify tarafından tamamlanamayan eksik bileşenlerin neler olduğu, nasıl tamamlanacağı, mükemmel adres kalitesine ulaşmak için yapmanız gerekenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Adresify size yazılan adrese dair en anlamlı bilgiyi geri dönebilmek ve doğruluğundan emin olmadığı adresi önermemek, yorum ile açıklayarak kararı size bırakabilmek üzere tasarlanmıştır.

Skorlama Mantığında kullanılan kriterlerden bazıları

Adreste sokak/cadde isminin olup olmadığı, varsa doğrulanıp doğrulanmaması

Sokak/Cadde isminin eski adı ile yazılıp yazılmaması

Adreste kapı numarası yazılıp yazılmadığı yazıldı ise doğrulanıp doğrulanmaması ve doğrulanma seviyesi

Sokak/cadde isminin adresin diğer bileşenleri ile eşleşip eşleşmemesi

 Hayır, Adresify sizin serbest stil yazılmış adresinizi skorlar, koordinat verisini ekler, Zenginleştirir, Mahalle Sokak Adı Değişmişse Günceller, PK Ekler, Mahalle Ekler, Yazım Yanlışlarını Düzeltir, Size o adrese dair yorum ve skor üretir ve tüm bu değerler bütünü için ayrı ayrı bir fiyatlandırma talep etmez. Satınalınan Kredi Adedi arttıkça Adresify hizmet birim maliyeti de düşmektedir. 100.000 Adres kredi satınalması yapan müşterilerimize doğa aracılığıyla teşekkür etmek adına 100 Fidan ekilmekte, sertifikası e-posta yolu ile gönderilmektedir.

Fiyatlandırma bölümünde ihtiyacınıza göre adedinizi seçerek ve karşılık gelen hizmet bedeli ile satın aldığınız her bir kredi ile 1 adresin tüm bileşenlerine ayrıştırılması, düzeltilmesi, eksiklerinin tamamlanarak zenginleştirilmesi, skorlanması ve koordinat üretilmesi hizmetini satın almış olmaktasınız.

100.000 adet Adres Satınalması yapan müşterilerimiz için ise Adresify ekibi 100 fidan ekmektedir. Bkz. AdresifyGreen

Yüklemiş olduğunuz toplu dosyalarınız Adresify üzerinden belirli bir süre ile ulaşabilirsiniz. Dosyalarınız yüklenip ve işlem gördükten 1 ay süre ile ulaşabilirsiniz ancak 1 ay sonrasında sistemimizden dosyanız silinecektir. Bu konuda bilgilendirilme amaçlı dosyanız silinmeden önce sistem tarafından otomatik e-posta gönderilmektedir.

Web Servis API entegrasyonu ile İşlem gören Adres adetlerinize skor ve tarih kırılımında uygulama üzerinde Web Servis Entegrasyon / Raporlar bölümünden her zaman görüntüleyebilirsiniz. Entegrasyon ile işlem gören adresler güvenlik sebebiyle sistemde tutulmamaktadır.

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemize sunulan kişisel veriler (adınız, elektronik posta adresiniz, yüklenen adresleriniz, telefon numaralarınız v.b.) hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmamakta, satılmamakta, kiralanmamakta ve başka şekilde kullandırılmamaktadır. 

 Yüklediğiniz excel’e kendinizin tanımladığı noktalardan en yakın olanını dönecek servisimiz Adresify Match çok yakında hizmetinize açılacaktır. Bu konuda ihtiyacınızı yine Fiyatlandırma sayfamızda Bana Özel Adresify formumuzu doldurarak iletebilirsiniz. 24 Saat içerisinde konu ile ilgili bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.  

Adresify dilbilimi algoritmaları öğrenen biçimde tasarlanmıştır, bu sayede zaman içinde karşılaşılan yeni adres yazım alışkanlıkları ile düzenli olarak güncellenmektedir.

Adresify referans sayısal harita olarak HERE firması ile çözüm ortaklığı yapmaktadır. Here firması saha ekipleri tarafından toplanarak gerekli otoritelere tasdik ettirilen en son güncel sayısal refernas verisi senede 4 kere (3 ayda bir) Türkiye 81 il 970 ilçe ve KKTC kapsamında mahalle, köy bucak genelinde kapı numarası ve önemli nokta kapsamında güncellenmektedir.

Günümüz kentsel dönüşüm ve gelişim sürecinde HERE saha ekipleri efor harcamakta ve veri güncelleme çalışmaları yapmaktadır. Yeni veri seti ile Adresify 4 ayda bir güncellenmektedir, veri çalışmaları aynı zamanda sahadaki navigasyon ekipleri ve araç takip sistemleri tarafından desteklenmektedir.

Adresify Veri Kalite Hzimeti, önce yazım yanlışları, adresteki Şirket Adı, Tarif Vb. postanın üzerinde doğru yazılması gereken adresi dilbilimsel olarak ayrıştırmakta daha sonra da HERE’ın sayısal harita Veri Seti ile Kontrollerini yaparak doğrulanmakta, skor üretmektedir.

Adresify bulut servisini firmanıza özel kişiselleştirmek veya kendi bünyenizde kurulum talepleriniz için Fiyatlandırma sayfamızda yer alan Bana Özel Adresify formunu doldurmanız durumunda 24 saat içinde ihtiyacınıza özel çözüm ile sizinle irtibata geçilecektir.