HİZMET SAĞLAYICI

ONUSS ORTAK NOKTA ULUSLARARASI HABERLEŞME SERVİS.BİLG.LTD.ŞTİ. (Adresi: Levent Mh. Ortanca Sk. No.4/2 34330 Levent Beşiktaş)
www.adresify.com web adresini ziyaret eden, Adresify hizmetinden faydalanmak isteyen MÜŞTERİler için üyelik, satın alma ve hizmetten faydalanma süreçleri aşağıda belirtilmiştir.

1

Adresify, Türkiye’deki hatalı adres yazım alışkanlıklarından doğan iş kayıplarını önlemek, MÜŞTERİ’lerin mevcut adres veritabanındaki toplu adresleri ve/veya yeni topladıkları adreslerin doğru bileşenler ve standartta toplanması için; yazım alışkanlıklarına göre oluşturulmuş kütüphanelesine ve HERE Veri Sağlayıcı Europe B.V. (Veri Sağlayıcı ) Sayısal Harita Veri Kayıtlarına dayanarak, adreslerinin internet üzerinden işlenmesi, ayrıştırılması, geliştirilmesi, düzeltilmesi, doğru mahalle/ilçe, posta kodu gibi adres bileşenleri ile tamamlanması, koordinat bilgisinin sağlanması ve MÜŞTERİnin “adres” bilgilerinin doğruluğu hususunda skor ve yorum üretmesi için bir takım Web hizmetlerine erişim sağlar.

2

www.adresify.com web portalı Anasayfasından üye girişi yaparak deneme amaçlı 50 (elli) adet işlem yapılması mümkündür, deneme amaçlı işlemler ücrete tabi değildir. Kullanıcı bu hizmetten faydalanmak için www.adresify.com web portalı anasayfasında işlem çubuğu içine adres bilgisini girer ve “Doğrula” butonuna tıkladığında sistem işlem yapılmış adres verisini üretir. Ya da 50 adetten oluşan bir excel adres dosyasını portale yükler.
Işlem yapmış tüm kullanıcıların “Kullanım Koşulları” içeriği ve işbu “Önbilgilendirme Formu” hususunda bilgi sahibi olduğu kabul edilir. Bu hizmetten faydalanan kullanıcılar ile HİZMET SAĞLAYICI arasında herhangi bir hukuki ilişki bulunmamaktadır, HİZMET SAĞLAYICI’nın hizmete ilişkin bir yükümlülüğü / sorumluluğu yoktur.

3

Üyelik kaydı yapmak isteyen kullanıcılar, www.adresify.com web portalı Anasayfasından “Kayıt Ol” butonuna tıklandığında “Üyelik Kayıt Formu”na erişecektir. Üyelik Kayıt Formu içeriğinin doldurulması, “Üyelik Sözleşmesini okudum, kabul ediyorum” seçeneğinin yanında yer alan kutucuğun işaretlenip “Kayıt ” butonunu basılması ile üyelik kaydı ve diğer bir anlamda da Üyelik Sözleşmesinin onaylanması gerçekleşmektedir.

4

www.adresify.com web portalına üyelik kaydını tamamlayan üyeler ücretsiz olarak deneme amaçlı 50 Adet işlem imkanı elde etmek için talep@adresify.com‘ a talep maili atar. Kurumsal e-posta adresinden tarafımıza ulaşan talep mailine istinaden üye hesabına kredi yüklenir. Üye, hediye 50 adet işlemini üyelik kaydından itibaren istediği zaman kullanabilir.

5

50 adet hediye işlemini tüketen ve/veya 50 adetten daha fazla işlem yapmak isteyen üyelerin kredi satın alması gerekmektedir.

6

MÜŞTERİ, www.adresify.com web portalında yer alan “Fiyatlandırma” bölümünden ya da üyelik hesabı içinde “Kredi Bilgisi” başlıklı bölümden “Kredi Yükle” butonuna tıklayarak ihtiyacına göre istediği adedi seçer ve karşılık gelen hizmet bedeli için “Satın Al” butonuna tıklar.
 • MÜŞTERİ, Fatura Bilgilerini doğru şekilde gösterilen yere yazar.
 • MÜŞTERİ seçtiği adet karşılığı hizmet bedelinin ödemesini kredi kartı ile peşin olarak yapacaktır. MÜŞTERİ, Ödeme Bilgilerini doğru şekilde gösterilen yere yazar.
 • • MÜŞTERİnin sipariş özeti gösterilir. Sipariş içeriğinde satın alınan Kredi sayısı, bedeli ve KDV’si ayrıntılı olarak açıklanır. MÜŞTERİ sipariş özetini uygun görürse, Önbilgilendirme Formu ve Adresify Hizmetleri Satın Alma Sözleşmesi (Sözleşme) içeriğini inceler ve “Önbilgilendirme Formu ve Adresify Hizmetleri Satın Alma Sözleşmesi ve ekleri içeriğini okudum, kabul ediyorum” seçeneğinin yanında yer alan kutucuğunun işaretlenip “Siparişi Tamamla” butonuna tıklanması ile seçtiği adet karşılığı bedeli kredi kartından tahsil edilecektir. MÜŞTERİ’nin Kredi kartı ödemesinin onaylaması ile birlikte, satın aldığı adet içeriği kredisi hesabına eklenecektir.

7

MÜŞTERİ’nin satın aldığı ve ödeme işlemlerini tamamladığı hizmet ürününe ait faturası, 7 gün içinde düzenlenerek üyelik formunda bildirdiği adresine gönderilecektir. MÜŞTERİ, fatura içeriğinin kredi kartı ile ödenmesine muvafakat ettiği bedelden farklı olması halinde 8 (sekiz) gün içinde itiraz hakkı bulunmaktadır . Aksi halde, MÜŞTERİ’nin kredi kartı ile peşin ödediği hizmet bedeli faturasına itiraz hakkı yoktur.

8

Adresify Uygulmasında MÜŞTERİ’nin iki türlü uygulama yapma imkanı bulunmaktadır. MÜŞTERİ Üye Girişi yaptıktan sonra “Adresify Uygulama” Bölümünden “Toplu Adres Doğrula” ya da “Web Servis Entegresyon”u seçecektir.
 • “Toplu Adres Doğrulama” ile MÜŞTERİ “İşlem” menüsünden Excel ya da CSV text olarak hazırladığı en fazla 250.000 adet adresi içeren kaynak dosyasını “Dosya Yükle” butonuna tıklayarak sisteme yükleyecektir. Dosyanın yüklenmesinden sonra MÜŞTERİ, kaynak dosyasındaki adres bileşenleri ile Excel kolonlarını eşleştirecektir. Kaynak dosyasındaki tüm satırlarda aynı adres bileşenlerinin aynı sütunda yer alması gerekmektedir. Eşleştirme tamamlandıktan sonra MÜŞTERİ “Başlat” butonuna tıklayacaktır ve MÜŞTERİnin kaynak dosyası ile yüklediği tüm adres satırları işlem görecektir. İşlem sonunda sistem bir Excel Veri Çıktısı üretecek ve MÜŞTERİnin “Çıktı Al” butonuna tıklaması ile Excel Veri Çıktısı açılacaktır. MÜŞTERİ “Çıktı Al” butonuna tıklamasıyla Excel Veri Çıktısı dosyasını kendi veri tabanına kaydedecektir.
  Excel Veri Çıktısının güvenilirliği ve verimliliği, adres bilgilerinin kaynak dosyasına doğru girilmesi ve kaynak dosyasının Excel kolonları ile doğru eşleştirilmesine bağlıdır. Bu husus MÜŞTERİ'nin sorumluluğunda olup, uygulamadan kaynaklanan hatalar nedeniyle HİZMET SAĞLAYICI'nın sorumluluğu bulunmamaktadır.
  Excel Veri Çıktısının açılması ve/veya kaydedilmesi MÜŞTERİ'nin kendi bilgisayarında kullandığı yazılımın Adresify ile entegre edilmesi ile mümkündür. Adresify hizmetinden faydalanacak MÜŞTERİ'nin bilgisayarındaki teknik aksaklıklar ve/veya yazılım eksikliği/hatası ve/veya internet hızı sebebiyle Excel Veri Çıktısını açamaması ya da kaydedemesi HİZMET SAĞLAYICI’nın sorumluluğunda değildir.
  HİZMET SAĞLAYICI, Excel Veri Çıktısını 30 (otuz) gün süreyle www.adresify.com portalında MÜŞTERİ hesabında muhafaza edecek, Excel verisi üretilmesinden itibaren 30 (otuz) gün sonra www.adresify.com portalından silinecektir.
  Adresify, kaynak dosyası ile belirlenmiş Toplu Adres Doğrulama işleminde her bir adres satırı için bir değer üretir. Bu nedenle, her bir adres satırında veri üretmeye yeterli adres bilgisinin girilmesi MÜŞTERİnin sorumluluğundadır. Kaynak dosyasındaki satırların boş olması ve/veya hatalı eşleştirme yapılması ve/veya adreslerin veri üretmek için yetersiz olması MÜŞTERİnin kullanıcı hatası niteliğindedir.
  MÜŞTERİnin tamamladığı işlemi ya da geçmiş tüm işlemleri için skor bazlı Raporlama alması mümkündür. MÜŞTERİ skor bazlı raporlama ile kaynak dosyası içindeki adres kayıtlarının her bir adres bileşeni bakımından kalitesini ölçebilir ve eksikliği tespit ederek personelini bu husuta eğitebilir.
 • “Web Servis Entegrasyon” kullanan Üyeye bir Üyelik Anahtarı tahsis edilir. MÜŞTERİ Üyelik Anahtarını “aktif” hale getirerek online işlemleri anında adres düzeltmesi yapabilmektedir. Web servis ile işlem gören adresler www.adresify.com adresinde saklanmayacaktır. MÜŞTERİ, bu adreslere ulaşamayacak, yalnızca işlem yapılan adres sayısını ve işlem süresini raporlama ve istatistiksel olarak görebilecektir.
  Web Servis Entegrasyon”un kullanılması, MÜŞTERİnin kendi bilgisayarında kullandığı yazılımın Adresify ile entegre edilmesi ile mümkündür. Adresify hizmetinden faydalanacak MÜŞTERİnin bilgisayarındaki teknik aksaklıklar ve/veya yazılım eksikliği/hatası ve/veya internet hızı sebebiyle işlemin gecikmesi ya da hiç yapılamaması HİZMET SAĞLAYICI’nın sorumluluğunda değildir.
  MÜŞTERİ kendi bilgisayarındaki yazılım tasarımı ile Web Servis entegrasyon’u ne zaman çağıracağını, sistemin hangi aşamada işleme gireceğini ve tamamlanacağını belirleyecektir.

9

Adresify Web hizmetleri sistemine erişimin ücreti, Toplu Adres Doğrulamada kaynak dosyadaki her bir adres satırı karşılığı, Web Servis Entegrasyon kullanımında her bir web servis çağırma işlemi karşılığıdır. Aynı adresle birden fazla işlem yapılması ve/veya aynı işyerinin farklı şubelerinin ve/veya farklı çalışanlarının aynı adresi işleme tabi tutması halinde her işlem ayrı ücretlendirilecektir ve her işlemkarşılığı kredi MÜŞTERİnin hesabından düşecektir. Bu hususta denetimi sağlamak MÜŞTERİnin sorumluluğundadır. Web Servis Entegrasyon’da MÜŞTERİnin işlem yaptığı adres sayısının tespitinde HİZMET SAĞLAYICInın kayıtları esas alınacaktır. MÜŞTERİnin işlem yaptığı adres sayısı bakımından HİZMET SAĞLAYICI kayıtları ile MÜŞTERİnin kendi bilgisayarında kullandığı Yazılım kayıtlarında uyuşmazlık çıkması halinde, HİZMET SAĞLAYICI'nın kayıtlarının doğruluğu kabul edilecektir.

10

MÜŞTERİ hesabına yüklenen krediler, Toplu Adres Doğrulama’da Excel Veri Çıktısının görüntülenmesi için “Çıktı Al” butonuna tıklanması ile Web Servis Entegrasyon’da web servis çağırma işlemi yapılması ile hesaptan düşecektir.

11

MÜŞTERİ, Adresify Web Hizmetlerine erişim için Sözleşmeyi onaylayıp siparişi tamamladıktan sonra yazılım hizmetlerinin niteliği gereği bilgiye ulaşma imkanı sağlanmış / hizmet ifa edilmiş olacağından cayma hakkı yoktur, ücret iadesi yapılmaz. Sözleşme MÜŞTERİ’nin kullanacağı kredi adeti kaldığı süresince devam eder.

12

Posta idareleri ve Veri sağlayıcının adres güncelleme çalışmaları ve/veya MÜŞTERİ’nin sorgulama yaptığı adres bileşenlerinin hatalı olması ve/veya MÜŞTERİnin kaynak dosyasındaki adres bileşenlerini Excel kolonları ile doğru eşleştirememesi ve/veya kaynak dosyasındaki satırların boş olması veya herhangi bir sebeple verilerde eksiklik ya da hatalı veri üretme olması mümkündür. Bu nedenle, HİZMET SAĞLAYICI işlenmiş adres verilerinin eksikliğinden ya da hatalı olmasından sorumlu değilidir.

13

HİZMET SAĞLAYICI, yazılımı amacına uygun olarak kullanma imkanlarını sınırlayan ve/veya kısıtlayan yazılım hatalarını, teknik sistemlerindeki hataları, mevcut teknik ve işletmesel imkanlar dahilinde, mümkün olduğu kadar hızlı bir biçimde giderecektir.

14

MÜŞTERİ, Web hizmetlerine ulaşabilmesi için tanımlanan kullanıcı adı, şifresi, üyelik anahtarının güvenlik ve muhafazasından sorumludur. MÜŞTERİ, Üyelik anahtarını dilediği zaman aktif/pasif hale getirebilir.

15

Adresify Uygulamaları ile ilgili Kullanım Klavuzu ve Eşleştirme Videolarına www.adresify.com web portalından ulaşılabilir.

16

Referans veri kayıtlarının mülkiyeti, fikri mülkiyet ve telif hakları Veri Sağlayıcı ya aittir. HİZMET SAĞLAYICI, Veri Sağlayıcı Sayısal Harita Verilerini kullanma lisansına sahiptir ve Adresify yazılımı da harita verileri ile geliştirilmiş bir yazılımdır. Sözleşme onaylamak suretiyle, MÜŞTERİ’ye yalnızca yazılımı kullanma ve düzeltilen adres verilerinden yararlanma hakkı sağlanmaktadır. Sözleşme, hizmet ve yazılıma ait fikri mülkiyet haklarının, telif haklarının MÜŞTERİ’ye devri şeklinde yorumlanamaz.

17

Adresify’ın kaynak kodu, dil bilim kütüphaneleri, tüm arayüz ve veritabanı modeli vb. mülkiyeti, fikri mülkiyet ve telif hakları HİZMET SAĞLAYICI ’ya aittir.

18

MÜŞTERİ’nin işlem yapmak üzere oluşturduğu kaynak dosya içeriği adresler ve işlem sonrası üretilen Excel Veri Çıktısı kişisel bilgi niteliğinde değildir.

19

Sözleşme’nin uygulanmasından önce ve/veya yürürlük süresi boyunca herhangi biri tarafından diğer Taraf’a aktarılacak yazılı ya da sözlü tüm bilgiler Gizli Bilgi olarak korunmaktadır.

20

MÜŞTERİ, duyuru mecrası olarak www.adresify.com ’da belirtilmiş olan tüm duyuruları tebellüğ etmiş olarak kabul edilecektir.

21

Kredi kartıyla yapılacak alışverişlerde, kart sahibinin bilgilerinin korunması, sanal alışveriş ortamının güvenliği, rahatlığı ve anlaşılır olması MÜŞTERİ’nin çalıştığı Bankanın sorumluluklarındandır .
Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileri, hiçbir şekilde HİZMET SAĞLAYICI veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin HİZMET SAĞLAYICI arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.
HİZMET SAĞLAYICI, bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanmakta ve site güvenliğini sağlamak hususunda kendisinden beklenen özeni göstermektedir.

22

Taksitli ödeme planını oluşturulması ödemenin yapıldığı kart sahibi bankanın inisiyatifinde olup HİZMET SAĞLAYICI’nın sorumluluğunda değildir. MÜŞTERİ, faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve MÜŞTERİ arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını, bu hususta HİZMET SAĞLAYICI’nın sorumluluğu bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Tüm sorularınızı info@adresify.com adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz. Sorularınız en kısa sürede cevaplanacaktır.
Mesai saatleri:
 • Hafta içi: 09:00 - 18:30
 • Cumartesi: 09:30 – 13:30

HİZMET SAĞLAYICI

ONUSS ORTAK NOKTA ULUSLARARASI HABERLEŞME SERVİS.BİLG.LTD.ŞTİ.
Adres: Levent Mh. Ortanca Sk. No.4/2 34330 Levent Beşiktaş
Tel:0212 325 7020